Pomoc w wyposażeniu wnętrza

Pomoc w wyposażeniu wnętrza

Wnętrza współczesnych mieszkań coraz częściej liczą sobie około stu metrów kwadratowych, których urządzenie jest bardzo kosztowne. Nawet mieszkania z rynku pierwotnego, prosto od dewelopera, pochłaniają ogromne pieniądze na etapie ich wykańczania czy białego montażu i aranżacji wnętrza. Klienci nabywający takie mieszkania z myślą o wprowadzeniu się do nich z rodziną na stałe przeważnie jeszcze kilka tygodni po odebraniu mieszkania czekają na zakończenie wszystkich prac przez ekipy remontowe i  budowlane oraz wykończeniowe, które realizują doraźnie wskazania klienta albo bardziej spójną wizję wynikającą z projektu architektonicznego. Przy tak wysokich wydatkach na zakup oraz przygotowanie mieszkania do użytkowania, wydanie kilku dodatkowych tysięcy złotych na kompletną obsługę architekta wnętrz wydaje się niezbyt drogim pomysłem, a może pozwolić na uniknięcie kilku amatorskich błędów, jakie przeważnie popełniają świeżo upieczeni nabywcy mieszkania.

Wyposażenie samego wnętrza musi oczywiście odzwierciedlać osobowość właścicieli czy lokatorów, nadawać mu charakter zgodny z ich własnym, ale współczesne wnętrze nie może być zagracone, przytłumione licznymi meblami i dodatkami. To, z czym nie radzą sobie zwykli ludzie mający naturalną potrzebę dokładania do wnętrz nowych rozwiązań i przedmiotów, nie stanowi problemu dla wynajętego aranżera, którego celem jest połączenie funkcjonalności z gustownym wyposażeniem. Względy estetyczne są naturalnie bardzo ważne, ale w XXI wieku mieszkania muszą przede wszystkim być funkcjonalne.

Funkcjonalność oznacza, że każde pomieszczenie z osobna jak i całe mieszkanie muszą jak najskuteczniej wywiązywać się ze swoich zadań. Sypialnia powinna więc optymalnie sprawdzać się do wypoczynku, ale także umożliwiać dostęp do garderoby, udostępniać sprytnie ukryte przestrzenie na przechowywanie. Rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie to chociażby automatyczne systemy sterowania zasłonami czy roletami albo oświetleniem – przeważnie możliwe również do sterowania za pomocą aplikacji mobilnych i połączenia internetowego.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa