Mieszkania nowe a używane

Mieszkania nowe a używane

Bardzo rzadko zdarzają się na rynku wtórnym mieszkań ogłoszenia dotyczące lokali, które zostały nabyte przez właściciela prosto od dewelopera w ciągu roku i prawie nie zostały zamieszkane, ponieważ właściciel zmienił swoje plany i teraz chce szybko mieszkanie sprzedać. Gdy się jednak pojawiają, zainteresowanie nimi jest ogromne i w zasadzie kilka dni wystarcza na sfinalizowanie takiej transakcji, a szczęśliwy nabywca może cieszyć się mieszkaniem w standardzie deweloperskim, ale cenie dużo korzystniejszej. W większości przypadków nabywcy mieszkań deweloperskich zamieszkują w nich lub też zamierzają zarabiać na nich poprzez ich dalsze wynajmowanie – zwłaszcza w dużych miejscowościach, gdzie zapotrzebowanie na mieszkania pod wynajem jest ogromne. Dlatego też osoby szukające mieszkania na własność, ale nie mogące pozwolić sobie na znalezienie dużych środków niezbędnych do kupna nieruchomości z rynku pierwotnego, zwracają się w kierunku rynku wtórnego.

Przekonanie o tym, że nieruchomości z rynku wtórnego muszą być obarczone wadami i ukrytymi problemami, jest często zupełnie niesłuszne. Mieszkanie w bloku pięcio- lub dziesięcioletnim, przy odpowiedniej konserwacji i przeglądach budowlanych oraz właściwym zarządzaniu wcale nie musi ustępować sprawnością infrastruktury technicznej od bloków oddawanych świeżo do użytku. Mieszkania po kimś nie muszą też być obarczone takimi problemami jak brud czy wilgoć, podłogi wymagające natychmiastowej wymiany. Wiele osób przed sprzedaniem mieszkania doprowadza je do bardzo dobrego stanu i odświeża je w wysoce zadowalającym stopniu.

Jeśli natomiast ktoś celowo zamierza zdecydować się na mieszkanie używane w bardzo kiepskim stanie technicznym, ale po szalenie okazyjnej cenie – może tak zaoszczędzone dziesiątki tysięcy złotych względem nowego mieszkania zainwestować w jego gruntowne odnowienie czy remont. Właśnie dlatego rodziny nie mogące liczyć na otrzymanie kredytu hipotecznego bardzo często decydują się na taki krok – wybierają tanie mieszkanie w kilkuletniej nieruchomości i inwestują oszczędzone środki w zaadaptowanie go na własne potrzeby.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa